Velg en side

Oppgaver

Ivareta og utvikle klubbens indre sosiale liv ved å arrangere ulike sammenkomster.

– Rakfisklag (eller tilsvarende arrangement)
– Vinaften
– Sommerfest

Eventuelt teaterbesøk, skiturer eller lignende.

Medlemmer

Lisbeth I. Dahl, leder

  • Georg Thommesen,
  • Geir Børresen,
  • Arnfinn Aulie,
  • Lars Bull,
  • Leiv M. Hjelmtvedt,
  • Sverre O. Lie

 

Oppgaver

– Sørge for trivsel, kameratskap, klubbfølelse, og utvikling av god rotaryånd.
– Gjøre det praktiske arbeidet ved møter og sammenkomster.
– Ta i mot gjester.
– Ta vare på hverandre som Rotarymedlemmer, herunder kontakte langtidsfraværende.
– Samarbeide med Klassifikasjons-medlemskomote og Fest-sermoni komite

Medlemmer

Kjell Erik Stensby, leder

  • Tone Skodvin,
  • Tore Skedsmo,
  • Per Eckhoff,
  • Terje Reinertsen,
  • Bjørn Langvik,
  • Knut Grønseth,
  • Rolv Dahle

Oppgaver

– Å arbeide for Internasjonal forståelse og fred gjennom vennskap over landegrenser mellom mennesker fra alle grupper
– Aktivisere ungdomsarbeid i Rotary; Utveksling, Camps, GSE med mer
– Arbeide videre med integreringsporsjektet på Høn Bofellesskap
– Vinlotteri – til inntekt for Høn Bofellesskap

Medlemmer

Jens Fredrik Sørlie, leder

  • Ingrid Rønning,
  • Glenn Gabrielsen,
  • Sverre O. Lie,
  • Lars Nordal,
  • Tor Eivind Jensen,
  • Jan Rage

Oppgaver

– Søke å virkeliggjøre Rotarys ideer i vårt privatliv, yrkesliv og som samfunnsborgere
– Førjulsbesøk til personer med tidligere tilknytning til Asker Rotary (enker etter avdøde rotaryanere – utføres ca.20. desember)
– Utdeling av julepakker sammen med Kirkens Felttjeneste
– Foredrag i Asker seniorsenter – mars

Medlemmer

Reidar Fossum, leder

  • Eldbjørg Eien,
  • Mindor Hesthaug,
  • Tormod Rafgård,
  • Hans E. Wettre,
  • Kristian Bade

Oppgaver

Sørge for utarbeidelsen av gode program

Medlemmer

Geir Havnelid, leder

  • Inger Fevang,
  • Jonny Nauste,
  • Lise Aarvold,
  • Are Langmoen,
  • Nils Fredrik Wisløff

Oppgaver – Arbeide for forståelse for etikk i privat- og yrkesliv i klubben – Velge 2 deltagere til Ryla -seminaret (desember) – Sammen med Asker vgs gjennomføre yrkesorientering for inviterte videregående skoler og ungdomsskoler i Asker (januar) – Utdeling av ARK’s pris for mest fremgangsrike elev ved Bleiker vgs (juni) – Arrangere bedriftsbesøk Yrkeskomité:

Annik A. Austad, leder

  • Harald Gløersen,
  • Per Fossum,
  • Gjoni Blerim,
  • Asle Tveter,
  • Kjell Fagerli,
  • Per C. Blichfeldt,
  • Harald Nordberg

Oppgaver

– Overvåke at Rotarys klassifikasjonsprinsipp overholdes og at klubbens medlemmer utgjør et tverrsnitt av ærings og samfunnslivet i Aske
– Ajourføre klubbens klassifikasjonsoversikt
– Fremme forslag til styret om min 5% netto tilvekst av nye medlemmer – fortrinnsvis kvinner

Medlemmer

Nils Otto Holmen, leder

  • Børre Sveen,
  • Njål Andersen,
  • Arne Hanserud,
  • Ragnhild Aasgaard,
  • Joar Kavli,
  • Bjørn Stolpestad

Oppgaver

Arbeide med PR og kommunikasjon

IT tjenester: Per-Olav Opdahl
Semiaden: Pål Smiths
Revisor: Anders Mørdre

 

Share This